Revit Night

lepší spánok a aktivácia autofágie.

revit night

Náš Revit Night nie je obyčajný „sprej na spanie“. Tých je v lekárňach dosť! Aktivuje telu vlastnú regeneráciu, ktorá je známa aj ako autofágia.

 

Autofágia označuje proces v bunkách, ktorý iniciuje telu vlastný recyklačný program. Usadeniny v bunkách (napr. vedľajšie produkty a produkty rozkladu prirodzeného metabolizmu alebo chybné bielkoviny) sa uzatvárajú do malých vezikúl a rozkladajú sa. Tieto zložky môžu byť recyklované bunkou alebo sú z bunky vypustené. Týmto spôsobom sa rozkladajú škodlivé usadeniny v bunkách a bunky sa čistia. Spermidín je endogénna látka, ktorú už telo s pribúdajúcim vekom neprodukuje v dostatočnom množstve, a preto sa autofágia v starobe znižuje. Podľa najnovších štúdií v oblasti výskumu starnutia patria vzniknuté usadeniny v bunkách medzi hlavné príčiny neurodegeneratívnych porúch, ako je demencia alebo Alzheimerova choroba a môžu tiež zhoršovať výkonnosť buniek srdcového svalu (myokardu), a tým spôsobovať kardiovaskulárne problémy. Okrem toho sa dá predchádzať rakovine pomocou autofágie, ktorá trávi nefunkčné organely a rozkladá proteíny na ich súčasti, takže degenerované bunky odumierajú.

Výhody

  • Mätová príchuť.
  • Aktivuje proces autofágie.
  • Obsahuje melatonín a extrakt z koreňa valeriány lekárskej – skracuje čas potrebný na zaspanie, upokojuje a podporuje spánok.
  • L-theanín z extraktu zeleného čaju znižuje stres a nepokoj.
  • Bez efektu eufórie a bez efektu ako po požití alkoholu, teda po „opici“, aký vzniká pri syntetických liekoch na spanie.
  • 1 fľaška (50ml) vydrží 50 dní.

Melatonín

Riadi rytmus spánku a bdenia. Užívanie melatonínu približne 30 minút pred spaním skracuje čas potrebný na zaspanie

Valeriána lekárska

Valeriána skracuje dobu zaspávania, prispieva k hlbšiemu a pokojnejšiemu spánku. Pomáha prekonávať chronické poruchy spánku a depresie. Upokojuje búšenie srdca a bolesti hlavy. Valeriána, teda kozlík nielen znižuje vzrušenie a pôsobí upokojujúco na centrálny nervový systém, ale uvoľňuje aj svalové napätie a kŕče. Valeriána lekárska má aj antioxidačné účinky. Antioxidanty pomáhajú vyplaviť z tela toxíny a spomaľujú, alebo zastavujú vznik chorobných procesov v našom organizme.

Spermidín

Extrakt zo pšeničných klíčkov. Je jedným z najsilnejších prírodných spúšťačov autofágie, čo je telu vlastný účinný očistný program. Škodlivé odpadové produkty v bunkách sa rozkladajú a bunky sa čistia. Autofágia je telu vlastný mechanizmus proti starnutiu, pri ktorom sa obnovujú chybné a nefunkčné bunky.

L-theanín

Extrakt zo zeleného čaja. Aminokyselina, ktorá zlepšuje kvalitu spánku tým, že podporuje uvoľňovanie upokojujúcich a stres znižujúcich neurotransmiterov. Nepokoj a stres sú hlavnými príčinami ťažkostí so zaspávaním. Výskum preukázal výrazné zvýšenie aktivity alfa vĺn v mozgu a zníženie srdcovej frekvencie po užití L-theanínu. Zvýšená hladina alfa vĺn v mozgu sa spája s miernou relaxáciou alebo uvoľneným bdením so zatvorenými očami. Štúdie tiež ukázali, že L-theanín môže neutralizovať stimulačný účinok kofeínu.

L-ornitín

Extrakt zo pšeničných klíčkov.. Je aminokyselina, ktorá sa nachádza predovšetkým v močovom cykle. Pomáha telu neutralizovať nadbytočný dusík (napr. amoniak). L-ornitín má preto veľký význam aj pri odbúravaní odpadových produktov.

Vitamín B6

Vysoké dávky vitamínu B6 zabezpečujú primerané trvanie spánku. Vitamín B6 je zodpovedný za premenu uložených bielkovín a sacharidov na glukózu. Takto vytvorená glukóza slúži na udržanie normálnej hladiny cukru v krvi medzi jedlami a tiež počas noci. Ak je hladina cukru v krvi v noci nízka v dôsledku nedostatku vitamínu B6 v tele, môže to viesť k častému alebo skorému prebúdzaniu. Za toto prebúdzanie je zodpovedný hormón adrenalín, ktorý má stimulačný účinok a pri nízkej hladine cukru v krvi sa uvoľňuje častejšie. Okrem toho obsiahnutý vitamín B6 podporuje vlastnú produkciu melatonínu v tele počas celej noci.